Hakkında

1964 Samsun doğumludur; 1981′ de İstanbul Kabataş Erkek Lisesini, 1986′ da İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesini bitirmiştir. 1991-2018 yılları arası İstanbul Bakırköy’ de  Mayıs 2018′ den beri de Fethiye/Muğla’ da hastalarına hizmet vermektedir.

Fethiye Diş Hekimi Orhan Sağlam

Modern Diş Hekimliği  hastanın kendi dişlerini yerinde tutmayı hedeflemektedir .Geçmiş yılların dişi çek- protezi tak eğilimi hastanın kendi dişlerini tedavi ederek mümkün olduğunca uzun süre kullandırılması yönünde değişmiştir. Bu bakış açısıyla  tedavide kullanılan maddelerin gelişmesinin de katkısıyla pek çok tedavi yöntemi değişmiştir. Örneğin : henüz tamamen terk edilmemekle birlikte amalgam dolguların yerini diş rengindeki kompozit dolgular veya porselen dolgular(inlay, onlay)  almıştır.

Öte yandan beyazlatma (bleaching) uygulanmış dişler kişiye kendini daha iyi hissettirmekte; üçüncü dişlenme(diş çıkarma) olarak adlandırılabilecek implant uygulamaları ile eksik dişler yerine konulabilmektedir. Laminate veneer uygulamaları ile  dişlerde daha az travma ile etkileyici değişiklikler yapılabilmektedir. Dişeti hastalıkları erken teşhis ile saptanıp daha az kayıpla tedavi edilmektedir. Çocuk süt dişleri de gereken önceliği almış; erken diş kayıplarının vereceği zarar zamanında teşhis ve tedavi ile önlenme yoluna girmiştir.

Call Now Button