Koruyucu Diş Hekimliği

Diş İmplantları
7 Ocak 2019
Onam Formu
7 Ocak 2019

Diş sorunlarını önlemek bu sorunlara çözüm aramaktan daha kolay daha ucuz daha az acı verici bir uğraştır. Bu nedenle ilk olarak çocukluktan başlayarak  bir dizi alışkanlık-davranış biçimi geliştirilmelidir. Başlıca yöntem çocuklarınızda erken yaşlardan itibaren diş bakımı alışkanlığı verilmesi; düzenli diş hekimi ziyaretlerinin yapılmasıdır. Diş hekiminiz çocukluktan yetişkinliğe giden bu uzun yolda rehberiniz olacaktır.

Koruyucu hekimlik neden önemlidir?
Koruyucu diş hekimliği çocuğunuzun sağlıklı gülümsemesi demektir.Sağlıklı dişleri olan çocuklar daha kolay çiğner ve besinlerden daha fazla yararlanırlar. Daha çabuk ve daha net konuşurlar. Ağız hastalıkları vücudun diğer kısımlarını de tehlikeye atabildiğinden sağlıklı dişleri olan çocukların genel vücut sağlıkları da iyidir. Sağlıklı bir ağız çocukların genel görünümleri konusunda da bir özgüven kazandırır. Son olarak koruyucu diş hekimliği çocuğunuzun ağız sağlığı için kısa seanslarda uygulanan ve ucuza malolan bir yöntemdir.

Koruyucu diş hekimliği ne zaman başlamalıdır?
Koruyucu diş hekimliği ilk dişin çıkmasıyla birlikte başlar. Çcocuğunuzun ilk dişi çıktığında diş hekiminizi ziyaret ediniz. Ne kadar erken kontrollere başlarsanız çocuğunuzun diş sağlığını o kadar daha erken korumaya başlarsınız.

Bu konuda annelerin rolü nedir?
Çocuğunuzun diş sağlığını değerlendirdikten sonra diş hekiminiz çocuğunuza göre evde uygulayacağınız bir bakım programı planlayacaktır. Bu program fırçalama, diş aralarını temizleme, beslenme alışkanlıkları ve gerekirse florid uygulamalarını içerecektir. Bu yöntemlere uyduğunuzda çocuğunuza ömür boyu sürecek ağız sağlığı alışkanlıklarını yerleştirmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button